+90 362 876 21 22

CEO'DAN MESAJ

Dünya’ da köklü değişikliklerin yaşandığı bu dönemlerde insanlık adına tanık olduğumuz gerçekler, bize yarınımızı inşa etmek için yeni hedefler doğrultusunda ilerlememizi gerektirmektedir. Bu süreç yönetilirken yatırımcılarımız, iş ortaklarımız ve Yaşar Group Ailesi’ nden aldığımız destek en önemli gücümüzdür. Dünya ekonomisine baktığımızda, ekonomik gelişmeleri şekillendiren ana unsurların teknolojiye dayalı olduğunu görmekteyiz. Dünyanın içinde bulunduğu konumu doğru anlamak; insanlığın beklenti ve ihtiyaçlarını doğru tanımlayıp uygun ürün ve hizmetler geliştirmeyi gerektirmektedir. Zaman yolculuğuna küçük bir atölye ile başlayan, bugün 8 ayrı şirketi bünyesinde bulunduran ve 250’yi aşkın çalışanıyla toplamda 242.000 alanda üreten Yaşar Group, zaman içerisinde kendini geliştirerek; bugün önemli “Pirinç İşleme Tesislerinin” yapımına ve kullanıma açılıp hizmete kazandırılmasına, yurtiçi ve yurtdışında; Araçüstü Ekipmanları, Taşıma Yükleme Ekipmanları, Tahıl Grubu İşleme Makinaları, Gıda İşleme Makinaları ve Tahıl sektöründeki birçok makinelerin yapımına katkı sağlamıştır. Dünya'nın büyükleri arasında yer alan ve devasa bir yapı olan "Tahıl Kurutma Makinası"nın projelendirme, yapım ve kullanıma sunulmasına ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Trans İhracat, Lojistik ve Yaşam Merkezleri gibi ülkelerin kalkınmasına fayda sağlayacak önemli sektörlerde de imzası bulunan Yaşar Group, bunların yanı sıra değişen teknolojiye ayak uydurarak Türkiye'nin enerji üretimine katkı sağlamak amacıyla Yenilenebilir Enerji Kaynağı olan Rüzgar Enerjisi Santralini (RES) hizmete açmanın gururunu yaşamaktadır.

Uzak Doğu'dan Afrikaya...

Uzak Doğu ve Afrika’dan, ABD’ye kadar, Avrupa’yı da içine alan geniş bir coğrafyada  etkinliğini artıran, 30’dan fazla ülkeye birçok sektörde çözüm sunan ve Kompleks Tahıl İşleme Tesisleri için anahtar teslim çözümlere imza atan Yaşar Group’ un önümüzdeki dönemlerde daha da gelişeceğine inanmakta ve bu hedefler için Yaşar Group Ailesi ile birlikte önemli adımlar atmayı planlamaktayız.

Tüm bu atılımları gerçekleştirirken büyümeyi ve değişimi daha iyi yönetebilmek, kurumsal yapıyı güçlendirmek ve sürekli kılmak, geleceğe hazırlanmak ve en önemli sermayelerimizden biri olan insan kaynağımızı geliştirerek kaliteli sunmak öncelikli hedefimiz olacaktır.

Riskli dönemlerin fırsatları beraberinde getirdiğine olan inancımızla, belirsizliklerin yoğun olduğu bu dönemde, dünyadaki yeni gelişmelerin fırsatlara dönüşmesi, barışın, saygının ve kalitenin hakim olduğu bir yaşam olması için değerler yaratmaya devam edeceğiz.

Bizleri her koşulda destekleyen müşterilerimize, yatırımcılarımıza ve Yaşar Group Ailesi’ ne teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla…

Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO
Ürüne Ait Broşür İndir