+90 362 876 21 22

YAŞAR GRUP HAKKINDA

1969 yılında imalat sektöründeki faaliyetine küçük bir atölyede başlayan, bugün ise Yaşar Group adı altında faaliyetine devam eden 9 şirketin temelleri atılmıştır. 1969 yılında var olan küçük bir atölyeden ilerleyen zaman diliminde büyük bir fabrikaya geçilmiş ve daha sonraki dönemlerde farklı alanlarda yatırımlar yapılarak bir zincir haline gelen Yaşar Grup günümüzde “Bir Dünya Firması” haline gelmiştir.

Merkezi Yaşar Makine San. olan Yaşar Group’ un 23.000 kapalı ve 48.000 açık alanda kurulu olan ve üretimin yapıldığı entegre fabrika kampüsü Samsun-Terme Sanayi bölgesinde yer almaktadır. Yaşar Group’ un Türkiye’ nin ve Dünya’ nın değişik yerlerinde ofisi olmakla birlikte, bütün coğrafyaya yayılan geniş pazar ağı bulunmaktadır. Entegre fabrika kampüsünde, Mühendis, Teknisyen ve 250’yi aşkın deneyimli kadrosuyla, Çeltik Ve Pirinç İşleme Makinaları, Fındık İşleme Makinaları, Araç Üstü Ekipmanları Ve Tahıl Taşıma Ekipmanları imalatı alanlarında faaliyet göstermektedir. Kurulduğu yıllardan itibaren sürekli kendini yenileyen Yaşar Group’ un alt şirketi olan Yaşar Makina San., geniş makine parkurunu bilgisayar kontrollü tezgâhlarıyla zenginleştirmiştir. İşlenecek ürün kalitesi test edilerek ürüne dayalı özel prosesler oluşturulup nihai ürünün en verimli bir şekilde işlenebilmesi sağlanmaktadır. Müşteri gereksinimleri ve talepleri doğrultusunda, ihtiyaç duyulan tüm teknik özelliklere sahip metal sistemlerin tasarlanması ve geliştirilmesi güçlü bir araştırmanın sonucunda ortaya çıkmaktadır. Sistemde kullanılacak malzeme ve aksesuarların tayini, teknolojik yenilikler kullanılarak metaller üzerinde görsel nesnelerin oluşturulması amacıyla Yaşar Group’ un bir diğer şirketi olan Yaşar Metal hizmet vermektedir.

Dünya genelinde kısa sürede kendine geniş bir coğrafyada yer edinen Yaşar Group, İstanbul ve Güney Amerika’ da danışmanlık, teknik destek ve üretim yapabilmek amacıyla iki şirketi bünyesinde barındırmaktadır.

AR-GE çalışmalarına yapılan yatırımlar ile yeni projelere aralıksız devam eden Yaşar Group, pirincin kaliteli bir şekilde işlenebilmesi için Edirne-İpsala’ da kurmuş olduğu Çeltik Ve Pirinç İşleme Tesisinde makinaların performansını, kapasitesini, verimliliğini ve ömür testini, gerçek bir ürün akış prosesi içerisinde kontrollerden geçirmekte ve seri üretim hattına alarak üretimini yapmaktadır. Bu şirketimizin yanında Rusya’ da bulunan “Rusya Industry “ Çeltik Ve Pirinç İşleme Tesisi ile gıda sektöründeki yerini almıştır. Üretmiş olduğu makinelerin sağlam gövde yapısı, problemsiz ve seri çalışma özellikleri, ileri teknolojiye sahip makine parkı alanında her biri alanında uzman kadrosu ve sağladığı teknik servis ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı başaran Yaşar Group, ürün ve sistem kalitesini aldığı belgelerle de ispat etmiştir. Üretilen tüm makinalar için CE markalama hakkı, ISO 9001-2008 kalite yönetim sertifikasına, TSE’ den GHOST-R belgelendirmesine sahip olan Yaşar Group faaliyet alanında ihtiyaç duyulan her düzeyde müşterilerine çözümler sunmaktadır. Ayrıca sektörde geniş yelpazede işleme sistemlerine çözüm arayışı içerisine girmiş, birçok çözüm bekleyen problemin üstesinden gelerek başarısına başarı katarak, bu yolda sağlam adımlarla ilerlemektedir.

Bugün tükettiği enerjinin yaklaşık %4.4’ ünü rüzgar enerjisinden karşılayan ülkemizde Yaşar Group bünyesinde hizmete açılan Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) Edirne’ de elektrik üretimine başlayarak temiz enerjiye katkı sağlamaktadır. Ayrıca Polatcan Akaryakıt şirketi Türkiye’ nin akaryakıt dağıtım sektöründe yer alarak enerjinin önemini ön planda tutmaktadır.

Yaşar Group bünyesinde yer alan bir diğer şirketimiz “Yaşar İnşaat” modern teknolojiden maksimum seviyede yararlanarak, çevre ve doğa dostu projeleriyle insanlara sosyal ve kültürel anlamda değerler kazandıran projeler üretmektedir. Tasarım, imalat, montaj ve teknik destek aşamasında müşterilerine komple çözümler sunan Yaşar Group, kesin ve kalıcı çözümler üretmektedir. Kuruluşundan bugüne kadar başlamış olduğu farklı projeleri zamanında ve kusursuz tamamlayarak satış sonrası hizmetini de başarı ile yerine getirmiştir.

Firmamızda üretilen her ürün için standardizasyon oluşturmuş olup, üretim hattındaki makinaların şase, gövde yapıları ve talaşlı imalat prosesleri tamamen elektronik tezgahlarda üretilmektedir.

Türkiye’nin ihracat yapan öncü firmalarından biri konumuna gelen Yaşar Group şirketleri, faaliyet gösterdiği alanlarda müşterilerine her türlü çözümü sunmaktadır. Kısa sürede, başta Avrupa, Amerika, Asya, Afrika ve Uzakdoğu ülkeleri olmak üzere, dünyanın 30’dan fazla ülkesine ihracat gerçekleştirerek kısa sürede Dünya'nın yükselen güçlerinden biri haline gelmiştir.

Siz değerli iş ortaklarımızın firmamıza göstermiş olduğu güvene layık olma çabamız, iş hayatımızın ilk günü gibi heyecanımızı artırmakta ve sorumluluk derecemizi en yüksek seviyede tutmamızda çok önemli rol oynamaktadır. İş ortaklarımızın desteğiyle büyüyen Yaşar Group imalat ve hizmet kalitesini artırma çabası gün geçtikçe artmaya devam edecektir.

Siz iş ortaklarımızın desteği ile Dünya’ ya Kaliteli Teknolojiyi sunmaya devam edeceğiz…

Ürüne Ait Broşür İndir